L'ampliació de CTV, la nostra escola de Les Franqueses, serà una realitat

L'escola donarà al poble més opcions de formació

  • L'ampliació de CTV, la nostra escola de Les Franqueses, serà una realitat
  • L'ampliació de CTV, la nostra escola de Les Franqueses, serà una realitat
  • L'ampliació de CTV, la nostra escola de Les Franqueses, serà una realitat
  • L'ampliació de CTV, la nostra escola de Les Franqueses, serà una realitat
  • L'ampliació de CTV, la nostra escola de Les Franqueses, serà una realitat
  • L'ampliació de CTV, la nostra escola de Les Franqueses, serà una realitat

Centre Tècnic Vallès (CTV) ha signat amb l’Ajuntament de les Franqueses un conveni per a l’ampliació de l’oferta formativa i de l’espai educatiu per a la realització de les activitats docents. La signatura va tenir lloc el passat 21 de maig de 2015 entre l’alcalde, Sr. Francesc Colomé, i el director general de les escoles que inclou CTV, Sr. Joan Moncanut.

 

CTV ofereix desde 2003 cursos de formació professional orientats a la inserció sociolaboral.

Les Franqueses gaudeix d’aquests estudis al municipi gràcies a un conveni que cedia l’ús de les naus de les antigues casernes militars número 3 i 4. Ara, finalitzada la vigència de l’antic conveni, l’Ajuntament i el CTV han formalitzat un nou conveni que permetrà disposar de més aules i tallers, augmentar el ventall d’estudis acadèmics i incrementar el nombre d’estudiants amb la cessió de l’ús de la nau número 2.

 

CTV a més, realitzarà una ampliació a la planta baixa de la nau 4 així com construir un altre local adjacent entre les naus 2 i 3, espai en els quals posarà en marxa estudis de formació proessional reglada de noves especialitats emcara per definir, als quals els ciutadans de les Franqueses tindran preferència de matriculació.


Ens fa molta il·lusió poder donar aquesta notícia i que els futurs alumnes de l'escola en gaudeixin molt.


Altres Notícies

Calendari ETG 2021 04-09-2020 Calendari ETG 2021
Calendari CTV 2020 10-03-2020 Calendari CTV 2020
Bones festes! 18-12-2017 Bones festes!
13-11-2017
Aturada de país 02-10-2017 Aturada de país
Assessorament 10-02-2017 Assessorament
FIRAREBAIXA 2017 30-01-2017 FIRAREBAIXA 2017
Concurs al Facebook 15-11-2016 Concurs al Facebook